Kultura
Kultura

Kultura

Rajd charytatywny Jazda w stylu wolnym -Ratujmy Klasyki edycja IV. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja pojazdów posiadających wartość sentymentalną oraz mających swój znaczący udział w rozwoju motoryzacji,
Propagowanie bezpiecznej jazdy samochodami oraz motocyklami, zwrócenie uwagi na konsekwencję jazdy po użyciu i pod wpływem alkoholu i innych używek. Aktywizacja społeczności, osób dorosłych, dzieci, rodzin. Promowanie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie jako przestrzeni przyjaznej dla wszelkich form aktywności.

Tego typu wydarzenie to niezwykle trudne, logistycznie przedsięwzięcie. W tym roku, mimo napiętego terminarza, ponownie odwiedził nas Tomasz Jurczak, organizator jednej z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Wylicytował przekazaną przez nas i odnowioną przez Ireneusza Sikorskiego i Łukasza Kędzierskiego piękną Jawę za kwotę 13.000zł, która zasiliła konto chorych dzieci. Nasi partnerzy, zapewnili atrakcje dla najmłodszych, które zawsze są bezpłatne dla uczestników imprezy. Strefa foodtruck, strefa gastronomiczna, występy na żywo, udział Osp Małkowice. W tym roku ponownie odwiedził nas wielokrotny reprezentant Polski w koszykówce Michał Ignerski, ogromnie nas cieszy, że pojawił się w Kątach Wrocławskich, wiemy jak mocno jest zajęty. Mieliśmy możliwość podziwiania mistrza stuntu motocyklowego Paweł S51 Karbownik. Cała obsługa medialna, sponsorzy, wolontariusze. Lokalni przedsiębiorcy, sklepikarze i usługodawcy. Dział organizacyjny w Gminie, Gokis Kąty Wrocławskie. Dziesiątki osób zaangażowanych w zbiórkę na rzecz bliźniaków Nikosia I Adasia, kolejna kooperacja ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Kącki Klub Koszykówki MAXIMUS i piękna impreza towarzysząca dla dzieciaków Kącki Streetball 3×3 turniej koszykówki ulicznej dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych! Nie sposób wymienić wszystkich. To wszystko zaczyna się od pomysłu i od grupy mieszkańców! Ludzie, mieszkańcy nasze gminy mają ochotę tworzyć te przedsięwzięcia tylko potrzebują bodźca. 4 edycje nie czynią z nas ekspertów, może mamy mylne wyobrażenie, że takie inicjatywy są fantastyczną promocją naszego Miasta , ale mamy podstawy, by tak twierdzić. Ilość rozmów, ilość zdjęć w Internecie, komentarzy, osób chcących włączyć się w kolejne edycje, pozwala nam myśleć z dozą optymizmu o przyszłości. Wiele jest do poprawienia, chyba jeszcze nie było takiej osoby, który zadowoliłaby wszystkich, ale radość dzieciaków, uśmiech uczestników rajdu, kwota zebrana na leczenie chorych dzieci to najlepsza nagroda za trudy organizacji. Jeżeli, ktoś nosi się z zamiarem stworzenia inicjatywy dla dzieciaków, dla seniorów, dla swoich małych, lokalnych społeczności w całej gminie- niech to robi. Być może wspólnie uda nam się przełamać pewien marazm. Jedna impreza, a gromadzi wokół siebie dziesiątki zaangażowanych osób. Mimo ofert przeniesienia rajdu do innych miast…zostajemy – nasza Gmina to nasi mieszkańcy – Tu(działa)MY!

📍 “Ogromne podziękowania za wspaniałą imprezę. Po poprzednich latach spodziewaliśmy się wiele, a było jeszcze więcej Jak zwykle wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie. Długo się zastanawialiśmy czy nie zrezygnować ze względu na upał i małe dzieci, ale było warto pocierpieć. Impreza motoryzacyjna z której to ja nie mogłem zebrać rodziny do domu Chyba nie skłamię jak napiszę że jest to JEDYNA impreza motoryzacyjna na której myśli się o całej rodzinie. Najmłodsi byli zachwyceni. – Sławomir uczestnik rajdu „📍

<fot: Maja Żurawek>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fundacja TuDziałaMy